Pianka poliuretanowa do ocieplania poddaszy

Jeżeli zabieramy się do ocieplania swojego poddasza, to spotkamy się przede wszystkim z bardzo szerokim wyborem najróżniejszych materiałów które możemy w tym celu wykorzystać. Jest to oczywiście bardzo istotna kwestia której musimy poświęcić jak najwięcej uwagi, bowiem tylko dzięki temu będziemy mogli zapewnić sobie odpowiednie efekty takich właśnie prac. Z jednej strony możemy naturalnie zdecydować się na te najbardziej podstawowe oraz sprawdzone rozwiązania, które rzeczywiście będą mogły zagwarantować nam sporą skuteczność, choć warto zainteresować się nieco technologiami które są stosowane dopiero od kilkunastu lat, ale już teraz cieszą się sporą popularnością. Doskonałym przykładem i równocześnie świetną propozycją dla każdego z nas jest tutaj tak zwana pianka poliuretanowa, która naprawdę świetnie sprawdza się w przypadku takich właśnie prac.

pianka2Pianka taka odznacza się przede wszystkim rewelacyjnymi właściwościami – zdaniem wielu ludzi są one znacznie lepsze niż w przypadku bardziej standardowych rozwiązań, dzięki czemu decydując się na nią będziemy mogli uzyskać doskonałą termoizolację. Jest to zatem świetnie rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagających osób, bowiem obecnie uważa się ją za zdecydowanie najskuteczniejszy materiał tego typu. Sam sposób jej nakładania siłą rzeczy znacznie musi różnić się chociażby od wełny mineralnej: w tym przypadku korzysta się przede wszystkim ze specjalnego natryskiwacza, za pomocą którego nakłada się warstwę pianki o odpowiedniej grubości (zazwyczaj około 15 cm) na powierzchnię dachu. Jest to bardzo proste w wykonaniu, choć musimy posiadać przy tym odpowiednie wyposażenie albo skorzystać po prostu z usług profesjonalnych firm, które się tym zajmują – tak czy inaczej, zawsze jest to nieco droższe rozwiązanie od tych standardowych, z czego warto zdawać sobie sprawę. Oczywiście, w zamian za wyższe ceny otrzymujemy tu również znacznie lepsze właściwości oraz naprawdę skuteczną izolację, zaś sam montaż jest także o wiele szybszy.

Pianka poliuretanowa może być obecnie doskonałą propozycją dla absolutnie każdego z nas – jak najbardziej warto wydać na to nieco więcej pieniędzy, ale otrzymać rzeczywiście dobrze ocieplone poddasze. Rozwiązanie to cieszy się obecnie sporą popularnością w naszym kraju, dzięki czemu nie będziemy mieli żadnych problemów chociażby ze znalezieniem odpowiedniej firmy która się tym zajmuje.